Zabieg endodoncji wykonany rzetelnie nie tylko pozwala na wyeliminowanie bakterii – przede wszystkim powoduje zahamowanie dalszego rozwoju choroby.

 

Aby zagwarantować moim pacjentom najwyższą jakość wykonanego zabiegu, gabinet został wyposażony w szereg narzędzi wspomagających leczenie kanałowe – począwszy od systemu cyfrowego RTG, mikroskopu, systemu narzędzi niklowo-tytanowych współpracujących z mikrosilnikiem endodontycznym aż po termiczne wypełnienie kanałów. Bardzo ważnym elementem leczenia jest izolacja zęba od środowiska zewnętrznego – dlatego właśnie korzystam z koferdamu po to, aby uniknąć napływu śliny wraz z bakteriami do wyczyszczonych kanałów.

  • Leczenie w koferdamie

Bardzo ważnym elementem leczenia jest izolacja zęba od środowiska zewnętrznego –dlatego korzystam z koferdamu po to, aby uniknąć napływu bakterii do wyczyszczonych kanałów.

Koferdam służy do izolacji pola zabiegowego stanowiąc jednocześnie najlepszy sposób na zapewnienie suchości i widoczności zębów podczas leczenia kanałowego w mikroskopie stomatologicznym. Ponadto, koferdam:

-zwiększa dostęp do pola operacyjnego poprzez odsunięcie języka, warg, policzków oraz dziąsła.

-pozwala na leczenie bez dostępu śliny i zawartych w niej bakterii, które mogłyby być przyczyną niepowodzenia leczenia

-uniemożliwia przedostawanie się do jamy ustnej pacjenta płynów, którymi są opracowywane i dezynfekowane kanały korzeniowe zęba

-chroni błonę śluzową pacjenta przed podrażnieniami chemicznym i mechanicznymi

zabezpiecza drogi oddechowe pacjenta

Zwiększa to skuteczność i trwałość leczenia.

 

  • X Smart dual

Praca z mikrosilnikiem endodontycznym gwarantuje precyzyjne leczenie kanałowe oraz znacznie zwiększa powodzenie leczenia nawet najtrudniejszych przypadków klinicznych.

X-Smart Dual to nowoczesny mikrosilnik endodontyczny wyposażony w kątnicę oraz endometr, który wykorzystujemy do maszynowego opracowania kanałów korzeniowych. Dzięki ruchom rotacyjno-oscylacyjnym i wykorzystaniu narzędzi niklowo-tytanowych, pozwala precyzyjnie opracować kanał nadając mu kształt stożka. Mikrosilnik posiada regulowany moment obrotowy i autorewers, co zapobiega zaklinowaniu i złamaniu narzędzia w świetle kanału.

X Smart Dual to także najnowszej generacji, precyzyjne urządzenie do określania długości roboczej narzędzi podczas leczenia endodontycznego.

Zastosowanie najnowszej technologii pomiaru o wielu częstotliwościach powoduje, że X Smart Dual mierzy długość kanału w każdych warunkach. Dzięki niemu wiemy, jakiej długości jest każdy kanał leczonego zęba zwiększając skuteczność realizowanych zabiegów.

  • Obtura III Max

Obtura III Max jest urządzeniem do termoplastycznego wypełniania kanałów korzeniowych gutaperką – skondensowanym wypełniaczem zapewniającym ochronę martwego zęba na długie lata.

 

Obtura III Max pozwala na higieniczne, trwałe i szczelne trójwymiarowe wypełnianie kanałów korzeniowych techniką kondensacji pionowej gutaperki, co gwarantuje wypełnienie kanałów bocznych oraz minimalizuje ryzyko złamania korzenia. Dzięki temu wszelkie uchyłki i ujścia w kanale zęba są dokładnie i starannie wypełnione.

  • Mikroskop SmartOPTIC

Przewaga mikroskopu wynika z powiększenia i oświetlenia pola zabiegowego. Pomaga on w identyfikacji wcześniej niewykrywalnych struktur, umożliwia wizualizację kanałów korzeniowych, dostrzeganie przewężeń, obliteracji i perforacji.

Co zyskujemy dzięki wykorzystaniu mikroskopu podczas leczenia kanałowego?

Znacznie lepsza widoczność pola zabiegowego

Dokładniejsze i skuteczniejsze przeprowadzenie leczenia

Precyzyjne powtórne leczenie kanałowe

Usuwanie wkładów korzeniowych ze światła kanału

Możliwość odnalezienia kanałów dodatkowych i ukrytych

Udrażnianie kanałów trudnych, zarośniętych, zwężonych

Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych

Zamykanie i leczenie perforacji

Skuteczne leczenie zmian zapalnych okołowierzchołkowych

Diagnozowanie złamań wewnątrz korzenia

Mikrochirurgia endodontyczna (resekcja wierzchołka)

SmartOPTIC jest mikroskopem diagnostycznooperacyjnym o najwyższej jakości optyki i ergonomii pracy. Dzięki kilkukrotnemu powiększeniu uzyskujemy znakomitą widoczność pola zabiegowego a nasze zabiegi stają się bardziej precyzyjne. Praca z mikroskopem pozwala na precyzyjne rozpoznanie, przeprowadzenie i pomyślne zakończenie nawet najtrudniejszych przypadków klinicznych, umożliwia bowiem m.in. zlokalizowanie ujść kanałów dotychczas niedostępnych, usunięcie złamanych narzędzi, opracowanie zobliterowanych kanałów, zamknięcie perforacji, przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego.