Daj szansę zębom, które zostały skazane na usunięcie. Tak, teraz jest to możliwe.

Mikroskop stomatologiczny daje możliwość ujrzenia w ogromnym powiększeniu zjawisk, które do tej pory nie były widoczne dla  ludzkiego oka.

Zabiegowy mikroskop pozwala na leczenie przy użyciu najwyższych i najnowocześniejszych standardów światowych. Dzięki temu można w pełni wykorzystać wszystkie zalety posiadanych narzędzi, materiałów i urządzeń przeznaczonych do leczenia. Nowoczesne i zarazem efektywne leczenie kanałowe zębów przy użyciu mikroskopu umożliwia odpowiednią regenerację. Dzięki temu  mogą być zachowane i użytkowane jak własne, zdrowe zęby. Rozwiązanie jest w pełni bezpieczne, do tego nieinwazyjne oraz o wiele tańsze od wyrwania zęba i zastąpienia go implantem lub mostem protetycznym. Za pomocą mikroskopu można zajrzeć do środka kanałów korzeniowych i ocenić ich długość oraz kształt. Pozwala to na zlokalizowanie ewentualnej przeszkody takiej jak obliteracja czy złamane przyrządy lub zniszczenie ścianki korzenia. Dodatkowo, umożliwia  równomierne i jednolite oświetlenie obszaru operacyjnego. Dzieje się tak nawet w przypadku leczenia przeprowadzanego w bardzo wąskich i niezwykle długich kanałach korzeniowych.

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Dla każdego pacjenta leczenie pod mikroskopem w gabinecie na terenie miasta Bydgoszcz, nie różni się znacząco od standardowego leczenia kanałowego. Po tym jak zabezpieczę pacjenta koferdamem, otwieram leczony ząb, żeby mieć odpowiedni dostęp do kanałów. Umiejscowiony na specjalistycznym wysięgniku mikroskop znajduje się delikatnie wyżej niż głowa Pacjenta. Dzięki temu mam odpowiedni wgląd do części wewnętrznej zęba. Powiększenie do dwudziestu pięciu razy gwarantuje maksymalną precyzji i znacząco polepsza skuteczność całego zabiegu.

Kiedy leczenie kanałowe jest wymagane? - Stomatologia Bydgoszcz

Podstawowe leczenie endodontyczne nie w każdym przypadku zostaje zakończone powodzeniem. Niedogodnością  może okazać się nietypowa budowa zęba, bardzo wąskie lub zarośnięte kanały i pozakrzywiane korzenie. Czasami w trakcie zabiegu mogą wystąpić powikłania takie jak złamania narzędzia endodontycznego, perforacji czy przeoczenia kanałów dodatkowych. We wszystkich takich przypadkach użycie mikroskopu znacząco zwiększa szanse na wykonanie leczenia w sposób prawidłowy. Właśnie tak można odratować skazane na wyrwanie zęby.

Dodatkowe kanały, przeszkody, różnego rodzaju zwapnienia miazgi czy niedokładne leczenie kanałowe nie doprowadzają już do konieczności wyrwania zęba. Leczenie pod mikroskopem w moim gabinecie stomatologicznym w mieście Bydgoszcz umożliwia pokonanie wszystkich niedogodności i przedłużenie czasu funkcjonowania zęba w bardzo dobrym stanie.