Precyzyjne leczenie kanałowe

Precyzyjne leczenie kanałowe

Zabieg endodoncji wykonany rzetelnie nie tylko pozwala na wyeliminowanie bakterii – przede wszystkim powoduje zahamowanie dalszego rozwoju choroby.

Aby zagwarantować moim pacjentom najwyższą jakość wykonanego zabiegu, gabinet został wyposażony w szereg narzędzi wspomagających leczenie kanałowe – począwszy od systemu cyfrowego RTG, mikroskopu, systemu narzędzi niklowo-tytanowych współpracujących z mikrosilnikiem endodontycznym aż po termiczne wypełnienie kanałów. Bardzo ważnym elementem leczenia jest izolacja zęba od środowiska zewnętrznego – dlatego właśnie korzystam z koferdamu po to, aby uniknąć napływu śliny wraz z bakteriami do wyczyszczonych kanałów.

Leczenie w koferdamie

Bardzo ważnym elementem leczenia jest izolacja zęba od środowiska zewnętrznego –dlatego korzystam z koferdamu po to, aby uniknąć napływu bakterii do wyczyszczonych kanałów.

Koferdam służy do izolacji pola zabiegowego stanowiąc jednocześnie najlepszy sposób na zapewnienie suchości i widoczności zębów podczas leczenia kanałowego w mikroskopie stomatologicznym. Ponadto, koferdam:

 • zwiększa dostęp do pola operacyjnego poprzez odsunięcie języka, warg, policzków oraz dziąsła,
 • pozwala na leczenie bez dostępu śliny i zawartych w niej bakterii, które mogłyby być przyczyną niepowodzenia leczenia,
 • uniemożliwia przedostawanie się do jamy ustnej pacjenta płynów, którymi są opracowywane i dezynfekowane kanały korzeniowe zęba,
 • chroni błonę śluzową pacjenta przed podrażnieniami chemicznym i mechanicznymi,
 • zabezpiecza drogi oddechowe pacjenta.

Zwiększa to skuteczność i trwałość leczenia.

X Smart dual

Praca z mikrosilnikiem endodontycznym gwarantuje precyzyjne leczenie kanałowe oraz znacznie zwiększa powodzenie leczenia nawet najtrudniejszych przypadków klinicznych.

X-Smart Dual to nowoczesny mikrosilnik endodontyczny wyposażony w kątnicę oraz endometr, który wykorzystujemy do maszynowego opracowania kanałów korzeniowych. Dzięki ruchom rotacyjno-oscylacyjnym i wykorzystaniu narzędzi niklowo-tytanowych, pozwala precyzyjnie opracować kanał nadając mu kształt stożka. Mikrosilnik posiada regulowany moment obrotowy i autorewers, co zapobiega zaklinowaniu i złamaniu narzędzia w świetle kanału.

X Smart Dual to także najnowszej generacji, precyzyjne urządzenie do określania długości roboczej narzędzi podczas leczenia endodontycznego.

Zastosowanie najnowszej technologii pomiaru o wielu częstotliwościach powoduje, że X Smart Dual mierzy długość kanału w każdych warunkach. Dzięki niemu wiemy, jakiej długości jest każdy kanał leczonego zęba zwiększając skuteczność realizowanych zabiegów.

Obtura III Max

Obtura III Max jest urządzeniem do termoplastycznego wypełniania kanałów korzeniowych gutaperką – skondensowanym wypełniaczem zapewniającym ochronę martwego zęba na długie lata.

Obtura III Max pozwala na higieniczne, trwałe i szczelne trójwymiarowe wypełnianie kanałów korzeniowych techniką kondensacji pionowej gutaperki, co gwarantuje wypełnienie kanałów bocznych oraz minimalizuje ryzyko złamania korzenia. Dzięki temu wszelkie uchyłki i ujścia w kanale zęba są dokładnie i starannie wypełnione.

Mikroskop SmartOPTIC

Przewaga mikroskopu wynika z powiększenia i oświetlenia pola zabiegowego. Pomaga on w identyfikacji wcześniej niewykrywalnych struktur, umożliwia wizualizację kanałów korzeniowych, dostrzeganie przewężeń, obliteracji i perforacji.

Co zyskujemy dzięki wykorzystaniu mikroskopu podczas leczenia kanałowego?

 • Znacznie lepsza widoczność pola zabiegowego
 • Dokładniejsze i skuteczniejsze przeprowadzenie leczenia
 • Precyzyjne powtórne leczenie kanałowe
 • Usuwanie wkładów korzeniowych ze światła kanału
 • Możliwość odnalezienia kanałów dodatkowych i ukrytych
 • Udrażnianie kanałów trudnych, zarośniętych, zwężonych
 • Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych
 • Zamykanie i leczenie perforacji
 • Skuteczne leczenie zmian zapalnych okołowierzchołkowych
 • Diagnozowanie złamań wewnątrz korzenia
 • Mikrochirurgia endodontyczna (resekcja wierzchołka)

SmartOPTIC jest mikroskopem diagnostycznooperacyjnym o najwyższej jakości optyki i ergonomii pracy. Dzięki kilkukrotnemu powiększeniu uzyskujemy znakomitą widoczność pola zabiegowego a nasze zabiegi stają się bardziej precyzyjne. Praca z mikroskopem pozwala na precyzyjne rozpoznanie, przeprowadzenie i pomyślne zakończenie nawet najtrudniejszych przypadków klinicznych, umożliwia bowiem m.in. zlokalizowanie ujść kanałów dotychczas niedostępnych, usunięcie złamanych narzędzi, opracowanie zobliterowanych kanałów, zamknięcie perforacji, przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego.