Diagnostyka

Diagnostyka

Jestem świadom, że każdy z nas jest inny i ma odmienne potrzeby – stąd każdego Pacjenta traktuję indywidualnie, dopasowując leczenie do potrzeb, oczekiwań oraz możliwości Klienta.

Pełna diagnostyka na podstawie badania uzębienia, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej oraz wnikliwy wywiad pozwalają mi określić stan zdrowotny jamy ustnej. Dużą wagę przywiązuję do omówienia indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań Pacjenta, usuwając najbardziej dokuczliwe problemy zdrowotne uzębienia.

Zestaw diagnostyczny – lusterko oraz zgłębnik stanowią podstawowy zestaw narzędzi, który w połączeniu ze spostrzegawczym okiem i doświadczeniem, pozwala rozpoznać podstawowe dolegliwości jamy ustnej.

Radiowizjografia – to zestaw urządzeń pozwalających na natychmiastowe i bezpieczne wykonanie zdjęć rentgenowskich. W ciągu zaledwie kilku sekund, na ekranie monitora wyświetlane jest zdjęcie, bez potrzeby uciążliwego oczekiwania na tradycyjne wywołanie kliszy. Dzięki zastosowaniu specjalnego czujnika, zdjęcie można powiększać, co gwarantuje szczegółowe badanie. Co więcej, konstrukcja czujnika sprawia, że dawka promieniowania rentgenowskiego niezbędna do wykonania zdjęcia jest dziesięciokrotnie niższa, niż w przypadku zdjęć na kliszy. Dzięki zastosowaniu specjalnego oprogramowania, możemy mierzyć długość kanałów korzeniowych, sprawdzać gęstość kości oraz obserwować postęp leczenia.