Protezy – protetyka

Protezy – protetyka

Protezy zębowe

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że atrakcyjny wygląd ma kolosalne znaczenie w kontaktach osobistych i zawodowych. Dlatego z zapałem podejmuję się niezwykle skomplikowanego leczenia protetycznego. Pozwalającego na przywrócenie każdemu Pacjentowi ogromnej pewność siebie, która jest gwarantowana przez zdrowy i pięknie prezentujący się uśmiech.

Protetyka koncentruje się na odbudowaniu wcześniejszych warunków istniejących w zgryzie, które uległy zniszczeniu po stracie czy uszkodzeniu naturalnych zębów. Z uwagi na indywidualne oczekiwania pacjenta i stanu jego zębów, stosuje niezwykle odmienne rodzaje uzupełnień zębowych:

Stałe uzupełnienia protetyczne, gdzie można zaliczyć korony, mosty i wkłady koronowo-korzeniowe, zakładane na zęby własne pacjenta przy użyciu dentystycznego cementu.

Ruchome protezy pozwalają na usunięcie z jamy ustnej – nie są mocowane na stałe. Tutaj wyróżniamy -protezy szkieletowe i protezy osiadające wytworzone z akrylu.

Uzupełnienia kombinowane to innowacyjne protezy ruchome, które są mocowane w jamie ustnej przy użyciu specjalistycznych zasuw oraz zatrzasków lub profesjonalnych koron teleskopowych.

Nieprawidłowości i ubytki w uzębieniu powodują uwidocznienie się nieprawidłowości zgryzu. To z kolei może być przyczyną rozchwiania oraz przemieszczenia się zębów, które pozostały, a także zaburzenia funkcjonowania stawów. Tutaj kolejny skutek staje się nieprzyjemny i zazwyczaj występuje w postaci uporczywych migren. Uzupełnienia protetyczne umożliwiają całkowitą eliminację wyżej wymienionych zagrożeń, stanowią jednocześnie znakomity fundament tzw. Dental Face Liftingu. Umożliwiają przywrócenie naturalnych rysów twarzy oraz powrót odpowiednich proporcji. Dobrze wykonane uzupełnienia protetyczne regulują owal twarzy i znakomicie wygładzają zmarszczki, dając wspaniały efekt odmładzający.

Sam oraz współpracujący ze mną technicy dentystyczni, poświęcamy dużo czasu przed zabiegiem, na dokładne ustalenie oczekiwań i wymagań Pacjenta. Bierzemy pod uwagę indywidualny dobór najskuteczniejszych dla danej osoby sposobów leczenia. Podczas pierwszej wizyty, dokładnie sprawdzam ogólny stan jamy ustnej jak i również zdrowie pacjenta. Dzięki temu zawsze możemy dobrać najlepszą kurację, która będzie w pełni bezpieczna dla zdrowia. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i wykonanie zabiegu na najwyższym poziomie.

Następnym etapem procesu diagnostycznego jest szczegółowe badanie kliniczne. Dzięki temu weryfikuję stan uzębienia, dziąseł i błony śluzowej Pacjenta. Przed zabiegami z kategorii protetyki robię zdjęcie rentgenowskie oraz gdy jest to konieczne pobieram wyciski. Na nich technicy dentystyczni sporządzają modele diagnostyczne. Wszystkie wyżej wskazane działania sprawiają, że protetyka staje się bardzo skutecznym narzędziem, które pozwala mi na idealne zaplanowanie oraz wykonanie leczenia, dostosowanego indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta.

Protetyka i protezy zębowe -oferuję Państwu na terenie miasta Bydgoszcz:

  • Korony zębowe i mosty pełnoceramiczne
  • Korony zębowe, mosty porcelanowe na podbudowie metalowej lub w złocie
  • Inlay/Onlay pełnoceramiczny
  • Protezy zębowe na zatrzaskach
  • Protezy zębowe na zasuwach
  • Protezy na koronach teleskopowych
  • Protezy zębowe szkieletowe
  • Protezy akrylowe częściowe i całkowite
  • Naprawy protez
  • Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach