Implanty zębów

Implanty zębów Bydgoszcz

Implantologia jest zabiegiem pomagającym milionom ludzi na całym świecie. Dzięki niemu można odzyskać naturalnie piękny i co najważniejsze w pełni kompletny uśmiech.

Wspaniałe zmiany jakie wywołały pierwsze implanty zębów, zrealizowane około pięćdziesiąt lat temu trwają do dziś. Wszczepy tytanowe wykonane w sposób nowoczesny, dzięki tak zwanej biokompatybilności, nie są uznawane przez ludzki organizm jako obce ciało. Nanotechnologia pozwala na skrócenie czasu gojenia, po wstawieniu implantów zębów do trzech miesięcy. Wszczepiony implant zębowy idealnie stymuluje korzeń zęba naturalnego, którego już nie ma w jamie ustnej.

Implantologia jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii w działaniach stomatologicznych. Dlatego właśnie tutaj niezwykle ważne staje się, świetne wyposażenie gabinetu i ciągła edukacja medycznego personelu. Posiadam wieloletnie doświadczenie implantologiczne, które jest poparte najlepszymi szkoleniami oraz udziałem w kongresach międzynarodowych. Spotkania i kongresy oraz szkolenia były realizowane przez międzynarodowe ośrodki akademickie. Dzięki innowacyjnym i bezpiecznym metodom działania, jestem w stanie realizować złożone zabiegi implantologiczne w trakcie pojedynczej wizyty pacjenta w moim gabinecie. Całość wykonuję przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Brak pojedynczego zęba możemy rozwiązać na trzy sposoby:

Most klasyczny

Most adhezyjny

Implant

Implanty zębów w mieście Bydgoszcz

Implanty zębów to tak naprawdę wysokiej klasy tytanowe śruby, które w idealny sposób naśladują korzenie zębów. Implant połączony z koroną protetyczną tworzy piękny, pełnowartościowy ząb. Wdrożenie sztucznego korzenia pozwala nie tylko na uzupełnienie ubytków w uzębieniu, ale także umożliwia wstrzymanie procesu zanikania kości, w miejscu brakującego zęba. Brak implantu zaburza estetykę twarzy, przez na przykład tak zwane zapadnięcie profilu. Implanty zębów wstawiane w moim gabinecie na terenie miasta Bydgoszcz w znakomity sposób „imitują” zęby naturalne. Sprawiają, że znów można czerpać pełną satysfakcję z jedzenia, jednocześnie zapominając o niewygodnych w utrzymaniu protezach zębowych. Wszczepy pozwalają zachować piękny i zdrowy wygląd, ponieważ dbają o kości i strukturę szczękową.

Poszczególne etapy wyglądają następująco:

Bezzębna żuchwa – odbudowa zębów mostem:

Bezzębna żuchwa, możliwe rozwiązania przez zastosowanie implantów:

Proteza na zatrzaskach kulkowych

Proteza na belce Doldera

Most na implantach przy brakach częściowych

Etapy leczenie implantologicznego

Konsultacja – implanty Bydgoszcz

Pierwsza wizyta w moim gabinecie stomatologicznym ma niezwykle istotne znaczenie dla przebiegu całego leczenia. Podczas jej trwania  zostają zweryfikowane wszystkie oczekiwania Pacjenta. Zostaje oceniany ogólny stan zdrowia  jamy ustnej i jeżeli będzie to wymagane, Pacjent zostanie najpierw skierowany na dodatkowe leczenie stomatologiczne. Podczas tak zwanych oględzin, koncentruję się nie tylko na stanie uzębienia czy płytki nazębnej, uszkodzeniach  próchnicznych, czy ilości kamienia nazębnego, ale także dokładnie sprawdzam w jakim stanie są tkanki miękkie. Istotną kwestią, która determinuje udany zabieg jest ocena jakości oraz ilości tkanki kostnej, która będzie stanowiła podstawę dla wszczepu. Dzięki wykorzystaniu zdjęć radiologicznych, pantomograficznych i zastosowaniu tomografu wyposażonego w nawigację komputerową, można niezwykle precyzyjnie określić stan kości, zębów oraz ustalić położenie zatok czy nerwów. Przeprowadzenie dokładnego wywiadu z Pacjentem, weryfikuje różnego rodzaju schorzenia oraz niepożądane nawyki, mogące oddziaływać negatywnie na powodzenie leczenia. Pozwala dokładnie oszacować ryzyko i znacząco ułatwia Pacjentowi podjęcie decyzji o zaprzestaniu bądź kontynuacji leczenia. Nie należy  oczywiście poddawać się stereotypom mówiącym, że implantologia związana jest z ogromnym ryzykiem odrzucenia. Dzieje się tak ponieważ, prawie 96% wdrożeń implantów zębów zostaje zakończonych sukcesem!

Badania dodatkowe – implanty zębów

Przed dokonaniem zabiegu związanego z wszczepieniem implantu, prezentuję prognozę przebiegu całego procesu gojenia. Jeżeli mam wątpliwości co do stanu zdrowia Pacjenta, kieruję go na badania dodatkowe takie jak:

 • Morfologia ogólna,
 • OB organizmu,
 • Czas krwawienia i krzepnięcia krwi,
 • Poziom cukru w organizmie,
 • Poziom witaminy D3,

Ustalenie planu leczenia – implanty

Podczas pierwszej wizyty pozyskuję wszystkie niezbędne materiały, pozwalające opracować możliwe scenariusze leczenia. Dzięki temu szybko ustalam najlepsze miejsce do wdrożenia implantu oraz dokładną ilości i rozmiar wszczepów. Przeważnie przygotowuję dwie alternatywne metody pozwalające na uzupełnienie braków. Różniące się ilością implantów oraz użytymi rozwiązaniami protetycznymi. Pacjent dostaje do wglądu wstępny kosztorys całego leczenia.

Przebieg leczenia

Pacjent przed rozpoczęciem zabiegu podpisuje odpowiednią zgodę. Po całkowitym dopełnieniu formalności, przechodzimy do rozpoczęcia realizacji leczenia. Wdrożenie implantów zębów pojedynczych jest zabiegiem praktycznie nieinwazyjnym. Pierwszy etap działania obejmuje dostosowanie miejsca pod wszczep. Dopasowanie wykonuje się za pomocą kalibrowanych wierteł, które odpowiadają wymiarom implantu. Kolejno, wykonane zostaje wprowadzenie wszczepu. Zabieg zazwyczaj trwa około dwudziestu minut i jest inwazyjny w bardzo niewielkim stopniu.

Wyróżniamy dwie metody osadzania implantów zębów:

Jednoetapową, gdzie implant zęba po umiejscowieniu otrzymuje specjalistyczną śrubę gojącą. Odpowiednie ukształtowanie dziąsła jest modelowane za pomocą szwów. Szwy zostają usunięte po około siedmiu dniach po zakończeniu zabiegu. Jednoetapowa metoda pozwala na rezygnację z kolejnego zabiegu.

Jednoetapową, gdzie implant zęba po umiejscowieniu otrzymuje specjalistyczną śrubę gojącą. Odpowiednie ukształtowanie dziąsła jest modelowane za pomocą szwów. Szwy zostają usunięte po około siedmiu dniach po zakończeniu zabiegu. Jednoetapowa metoda pozwala na rezygnację z kolejnego zabiegu.

Implanty zębów – zalecenia po zabiegu

Całkowity czas gojenia wynosi najczęściej od trzech do sześciu miesięcy. Jednak najbardziej kluczowy jest trzeci oraz czwarty tydzień leczenia. Wtedy dochodzi do biologicznego łączenie się wstawionego implantu zęba z kością. Istotne jest, żeby w tym czasie nie dopuścić do powstania jakiegokolwiek stanu zapalnego, który mógłby zburzyć cały proces. Z tego powodu zalecam intensywną dbałość o higienę, a w szczególności stosowanie następujących czynności:

 • Stosowanie zimnych okładów zaraz po zakończonym zabiegu,
 • Spożywanie posiłków w momencie odzyskania całkowitego czucia w jamie ustnej,
 • Unikanie gorącego jedzenia, alkoholu i papierosów w pierwszych dniach po zabiegu,
 • Unikanie fizycznego wysiłku podczas pierwszych dni po zabiegu,
 • Płukanie ust po jedzeniu letnią wodą,
 • Stosowanie specjalnych płukanek łagodzących obrzęki i używanie płynów antybakteryjnych,
 • Regularne mycie pozostałych zębów.