Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Nie da się ukryć, że nieskazitelnie białe i piękne zęby poprawiają samopoczucie. Dzięki nim chętniej się śmiejemy, a to przyczynia się do lepszego i korzystniejszego odbioru naszej osoby przez otoczenie. Biały uśmiech zawsze poprawia, piękny i młody wygląd każdej osoby i to całkowicie niezależnie od wieku.

Przed takim zabiegiem jak wybielanie zębów, należy najpierw umówić się na przegląd uzębienia. Zalecane jest także usunięcie metalowych wypełnień i zmian na wypełnieni z kompozytów. Najlepiej od razu przeprowadzić również zabiegi piaskowania i scallingu. Nie wolno zapominać, że zęby martwe i te zaopatrzone w koronę protetyczną nie ulegają wybieleniu przez tego rodzaju metodę.

Gabinet w mieście Bydgoszcz oferuje nakładkowe wybielanie zębów. Polegające na przygotowaniu specjalistycznych szyn w oparciu o modele uzębienia pacjenta, które posłużą jako nakładki do aplikacji specjalnego żelu z wybielającymi substancjami czynnymi. Pozytywne efekty będą pojawiały się stopniowo przez dziesięć dni, tyle czasu trwa cała kuracja.

Wybielanie zębów nakładkowe – Bydgoszcz

Pobiera się wyciski, a na ich podstawie technik w laboratorium robi idealnie pasujące do zębów pacjenta, szyny z sylikonu.

Podczas kolejnej wizyty zostają dobrane środki wybielające oraz ich stężenie. Wszystko dostosowane do wymagań oraz oczekiwań pacjenta.

Następne elementy wybielania Pacjent realizuje samodzielnie:

Zanim użyje się nakładek wybielających trzeba wyszczotkować i oczyścić zęby z ogromną dokładnością.

W nakładkach umieszcza się odpowiednią ilość preparatu wybielającego i zakłada je na zęby. Preparat stosuje się w ilości około dwa, trzy mm. na ząb. Jeśli na błonie śluzowej znajdzie się środek wybielający, trzeba go usunąć za pomocą suchej szczoteczki lub higienicznej chusteczki.

Nakładki należy zostawić w jamie ustnej na czas od czterech do ośmiu godzin, w zależności od stężenia preparatu. Czynność najlepiej wykonać w nocy. Podczas noszenia nakładek nie wolna jeść, ani pić oraz pod żadnym pozorem palić papierosów.

Po zdjęciu nakładek, należy oczyścić zęby z pozostałości żelu i bardzo dokładnie wypłukać jamę ustną. Nakładkę myjemy pod bieżącą wodą przy pomocy pasty do zębów oraz szczoteczki.

Po realizacji zabiegu pomagam dobierać idealnie dopasowane do potrzeb Pacjenta kosmetyki. Przedstawiam szczegółowe informacje związane z odpowiednią higienizacji, która pozwoli znacznie wydłużyć efekty wykonanego leczenia. Do dwóch godzin po zabiegu można spożywać jedynie wodę mineralną. Żeby utrwalić efekt wybielania, polecam przez siedemdziesiąt dwie godziny po leczeniu, unikać całkowicie pokarmów i napojów barwiących. Zaliczamy do nich kawę, herbatę, wino i różnego rodzaju soki. Polecam wszystkim Pacjentom także stosowanie tzw. „białej diety” opierającej się na żywności, która nie posiada jakichkolwiek barwników.