Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy

Piaskowanie zębów – Bydgoszcz

Odpowiednie leczenie próchnicy ma ogromne znaczenie dla utrzymania pięknego i zdrowego uśmiechu, jak i również zdrowia naszego organizmu na dobrym poziomie. Dlatego piaskowanie zębów w moim gabinecie na terenie miasta Bydgoszcz jest jedną z niezwykle istotnych usług.

Zbierające się w jamie ustnej bakterie różnego rodzaju doprowadzają do próchnicy i niszczenia dziąseł, natomiast nieusunięte mogą doprowadzić do chorób serca, czy zwyrodnienia stawów. Czujność Pacjentów zostaje uśpiona ponieważ, niezdrowy ząb może wcale nie powodować bólu. Z tego powodu niezwykle istotna staje się regularna kontrola stanu uzębienia. Takie działania pozwalają na wczesną diagnozę oraz szybkie i całkowicie bezbolesne leczenie. W moim gabinecie realizowana jest polityka całkowitej diagnostyki. Badam uzębienie, dziąsła i błonę śluzową jamy ustnej, a następnie przeprowadzam kompleksowy wywiad, który pozwala na precyzyjne ustalenia stanu zdrowia jamy ustnej Pacjenta.

Jeżeli występuje próchnica powierzchniowa, oferuję mało inwazyjne sposoby leczenia . Piaskowanie zębów oraz infiltrację szkliwa z uszczerbkami za pomocą specjalnych żywic. Dzięki temu można leczyć próchnicę bez używania wierteł. Dzięki temu zostaje zachowana maksymalna powierzchni, całkowicie zdrowej tkanki zęba Pacjenta.

Zaawansowane zmiany próchnicowe, czy mocno zniszczona struktura zęba nie regenerują się samodzielnie. Jedynym rozwiązaniem pozwalającym na powstrzymania procesu jest likwidacja tkanek uszkodzonych i wypełnienie ubytków specjalistycznym materiałem, nadającym się idealnie do odbudowy zębów. Dobieram odpowiedniego rodzaju wypełnienie. Używam materiałów kompozytowych, nanohybrydowe najlepszej jakości. Są one wręcz idealnie dopasowane do zębów naturalnych Pacjenta . Żeby został uzyskany efekt kameleona, czyli znakomite dostosowanie wypełnienia do tkanek zęba oraz właściwości optycznych materiałów takich jak kolor, transparencja, fluorescencja. Parametry powinny być zbliżone do naturalnego wyglądu oraz budowy tkanek zęba. W czasie trwania zabiegu odbudowania, w przypadku bocznych zębów zawsze zachowuję wcześniejszy kształt zęba. Idealnie odwzorowuję zagłębienia znajdujące się na powierzchni żującej. Takie działanie zapewnia jak najbardziej prawidłowe ułożenie podczas kontaktu z przeciwstawnym zębem. W usuwaniu próchnicy z zębów przednich kwestią najważniejszą stają się bez wątpienia względy estetyczne. W mojej placówce, oprócz podstawowego leczenia ubytków mają Państwo możliwość skorzystania z usługi wstawienia korony pełnoceramicznej.

Jeżeli dzieje się tak, że próchnica wywołuje stan zapalny miazgi zęba, który objawia się nieprzyjemnościami bólowymi, konieczne staje się wykonanie leczenia kanałowego. Leczenie tego rodzaju wymaga stworzenia odpowiedniego dostępu do kanałów zęba. Zęby po leczeniu kanałowym zostają pozbawione tkanki żywej. Do takich zębów nie są dostarczane składniki odżywcze, a konsekwencją staje się zwiększona kruchość, tendencja do pęknięć i kruszeń ścian. Regeneracja kompozytowa zęba po zabiegu endodontycznym obliguje do wzmocnienia struktury specjalistycznym wkładem wykonanym z włókna szklanego. W wielu przypadkach, gdy mamy do czynienia z dużym ubytkiem tkanek, nieuniknione staje się zastosowanie korony protetycznej.